Březen 2009

3.úkol ABCzvblogu!!!!!!!!!!!!

28. března 2009 v 17:04 | Kajka |  Úkoly ABCzvblogu
A je tady 3.úkol ABCzvblogu.....
1) Jaký je rozdíl mezi slonem africkým a slonem indickým...
2)Kde žije slon indický a kde slon africký...

Tak se těšim, co mi pošlete

S-slon

28. března 2009 v 16:57 | Kajka |  ABCDEF........
Slon!!!
Slon je největší žijící suchozemský savec. Při narození váží okolo 100 kg. Samice slona je březí 20 až 22 měsíců, což je nejdelší doba březosti u suchozemského zvířete. Slon se dožívá 60 až 70 let. Největšího slona zastřelili v Angole v roce 1974, vážil 12 000 kilogramů. Sloni jsou v současnosti přísně chráněný druh po celém světě.
Slon je charakteristický svým chobotem, což je kombinace nosu a horního rtu, který používá pro získání potravy. Chobot slouží zejména pro získání potravy, které je příliš vysoko a slon je schopen jím zvednout náklad o hmotnosti až 1 tuny. Sloni mají také kly. Tyto velké zuby jim vyčnívají z tlamy. Sloní kly jsou jedním z hlavních důvodů jejich lovu. Obchod s nimi je zakázán v mnoha státech.
Sloni jsou býložraví a tráví denně až 16 hodin konzumací rostlinné potravy. 50 % potravy tvoří trávy. Zbytek je listí, kořínky, ovoce, semínka či květiny. Dospělý slon dokáže sežrat100 až 320 kg potravy za den. Trávicí ústrojí slona je schopno zpracovat pouze 40 % celkového zkonzumovaného množství, zbytek projde nestráven zažívacím traktem.
Lov slonů, ať již legální nebo ilegální má neočekávané důsledky v anatomii slonů. Afričtí lovci slonů zabíjí slony s velkými kly, což dává šanci přežít slonům, kteří mají malé nebo žádné kly. Díky potlačování genu, který vytváří kly, se objevují v některých populací sloni, kteří mají až o 30 % menší kly. Sloni bez klů, kdysi velmi ojedinělá genetická anomálie, se nyní velmi rozšiřují. Efekt slonů bez klů může mít velmi závažné důsledky na prostředí, včetně slonů samotných. Sloni používají své kly k "orání" země při hledání minerálů, vegetace či při boji mezi samci.

Jsou známy dva druhy slonů - slona afrického a slona indického (Elephas maximus). Africký slon je větší než asijský (měří až 4 m a váží 7 500 kg) a má větší uši. Cirkulace krve v tepnách boltců slouží k lepšímu ochlazování pod africkým sluncem. Zatímco samice slona afrického má kly, samice slona indického je nemá. Na rozdíl od svého asijského bratrance má africký slon na chobotu dva "prsty" .
V Africe se objevují dvě populace slonů.

Slon indický!!!
Slon indický (Elephas maximus) je jihovýchodoeurasijský slon dlouhý 3,5 metrů, jeden ze tří žijících druhů slona a jediný nevymřelý druh z rodu Elephas. Je největším suchozemským živočichem v Asii. Vyskytuje se v Bangladéši, Indii, na Srí Lance, v Indočíně a v částech Nepálu, Indonésie a Thajska. Je považován za ohrožený druh, ve volné přírodě žije odhadem 40-50 tisíc jedinců.
Je menší než jeho africký příbuzný, nejjednodušším rozlišovacím znakem je velikost uší - slon indický je má výrazně menší. Stoličky mají tvar podobný vymřelým mamutům, což ukazuje na bližší přibuznost těchto druhů. Slon indický má na chobotu pouze jeden prstík (výběžek na konci chobotu sloužící k uchopení menších předmětů).
Slon indický má více klenutou páteř než slon africký, na každém zadním chodidle má čtyři nehty místo tří, na čele dvě vybouleniny a pouze 19 párů žeber (slon africký jich má 21). Samicím obvykle nenarůstají kly a když ano, tak jsou jen stěží viditelné i když slon otevře tlamu. Samci také mohou postrádat kly, tento jev se vyskytuje hlavně v populaci na Srí Lance. Narozdíl od slona afrického, který používá přední končetiny téměř výhradně k manipulaci se zeminou, umí společně s trupem lépe využívat přední končetiny k manipulaci s objekty.Slon indický dorůstá do výšky 2-4 metry a váží 3-5 tun. Jeho ocas dosahuje délky 1 m až 1,5 m. Velikost slonů v přírodě byla v minulosti zveličována. Nejtěžší zaznamenaný jedinec vážil 8 tun, byl vysoký 3,35 metru a dlouhý 8,06 metru.

Slon africký!!!
Slon africký (Loxodonta africana) je savec z řádu chobotnatců. Je to největší suchozemský savec, který dorůstá výšky až 4 m. Slon africký se vyskytuje roztroušeně v celé Africe jižně od Sahelu, ale v dřívějších dobách se prokazatelně vyskytoval v mnohem hojnějším počtu na celém kontinentu, i v severní Africe. Obývá poměrně rozmanité prostředí. Slony můžeme najít v deštných lesích, na savanách a vystupují až do horských oblastí do 5000 m.n.m. Sloni jsou poměrně přizpůsobiví - důležitý je pro ně jen dostatek potravy, vody a stínu.
Slon africký má silnou, ale pružnou kůži šedivého až šedohnědého zbarvení bez srsti. Chlupy má jen na konci ocasu. Na celém těle je pokrytý hmatovými chloupky, které jsou více koncentrované na chobotu. Mezi charakteristické znaky patří dva citlivé "prstíky" na konci citlivého chobotu, který slouží k dýchání, čichání, pití, sprchování a podávání potravy. Dalším výrazným znakem jsou obrovské ušní boltce na jeho velké hlavě, pomocí kterých si chladí tělo jako s vějířem. Má vysoké nohy a štíhlou postavu, čelo ubíhající dozadu a prohnutý hřbet. Samec i samice mají kly, které rostou celý život. Největší kly, jaké byly u slona zjištěny, měřily přes 3 metry a vážily přes 100 kg.
Sloni mají velmi jemný čich a dobrý sluch, kterým vnímají i pro lidi neslyšitelné infrazvuky (5-24 Hz), jimiž se dorozumívají na velké vzdálenosti. Navíc díky tomu sluchem vnímají i otřesy půdy, způsobené například pohybem vzdálených zvířat, a zaznamenávají změny atmosférického tlaku.
Tato zvířata, i když jsou schopná běhat velmi rychle, upřednostňují spíše chůzi přibližně stejně rychlou jako u člověka. Na zem totiž při pomalejší chůzi našlapují měkce a pohybují se téměř neslyšně. Došlapují jen na konečky prstů srostlé rosolovitým vazivem do polštáře, který tvoří celé "chodidlo" a slouží jako tlumič.


KRNAP!!!!

28. března 2009 v 15:23 | Kajka |  Omská
Na občance jsme dostali za úkol udělat projekt o významném místě, osobě,...
Naše skupina si vybrala KRNAP- "KR"konožský "NÁ"rodní "P"ark!!!
Už ho máme hotový, ale odevzdává se až v pondělí, tak uvidíme!!
Dám sem pár fotek týkajících se ho....

Toto je logo (číslo 1) KRNAPU
Toto je logo (číslo 2) KRNAPU

My osobně si vybrali logo číslo 1.

Veverka z KRNAPU

A oblast KRNAPU

No a ostatní skupiny mají- KARLOVy VARY, FRANTIŠKOVy LÁZNĚ, PLZEŇ, KARLA IV., a myslím, že ČESKÝ KRUMLOV!!!

Diplomky pro mě za rekordy v komentech!!

28. března 2009 v 15:03 | Kajka |  Diplomky!!! (i moje)
Mám tady diplomky od GG- Jany S. -za 600. a 800. komentář!!!!!

Diplom za 600. koment!!!
Diplom za 800. koment!!!!
Díky za diplomy!!!!!!

Diplomek od Evičky za SB!!

28. března 2009 v 14:57 | Kajka |  Diplomky!!! (i moje)
Mám tady diplomek od Evičky za SB!!!!!
Moocík děkuji!!!!!

Diplomky za SB!!!!!!!

28. března 2009 v 14:50 | Kajka |  Diplomky!!! (i moje)
Jsou tady diplomky od SB i pro SB!!!!!!!!!

Diplom za SB pro Karuzku!!!!

Diplomek od karuzky za SB!!!!
Moooc díky za diplom a doufám, že se líbí i tobě!!!!

Diplomky ze SONO!!!!!!!!!

28. března 2009 v 14:40 | Kajka |  Diplomky!!! (i moje)
Jsou tady diplomky ze SONO!!!!!!

Diplom pro Hanku za 1.místo v účasti- SONO


Diplom pro Magdu za 2.místo v SONO

Další diplom pro Hanku za 1.místo v SONO!!!

Doufám, že se vám líbí!!!!!!!!!!

Omluva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28. března 2009 v 14:16 | Kajka |  ABCzvblog
Mooooooooooc se omlouvám všem členům i nečlenům mého blogu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlouho jsem tu nebyla, protože sem neměla o čem psát a nebyl čas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Taky jsem byla asi týden nemocná a všechno se to nahrnulo, takže se doopravdy hrozně moooc omlouávám!!!!!!!!! Nepřibývali žádné články, ale to vše se teď změní!!!!!!!!! Dám sem diplomky pro vás i od vás a asi i další zvíře!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosím odpusdťe mi to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ještě bych vás chtěla poprosit aby jste mi zvyšovaly karmu, všem moooc děkuji a ještě jednou se omlouvám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nový design!!!

16. března 2009 v 14:15 | Kajka |  ABCzvblog
Jak jste si jistě mnozí všimli, mám nový desing, doufám, že se líbí. Hlasujte v anketě!!!!

Sono!!!!!!!!!!!-výsledek!!!!!!!!!

16. března 2009 v 13:44 | Kajka |  Soutěže!!!- SON...
A je tady výsledek "S"outěže "O" "N"ejhezčí "O"brázek- SONO

Anketa

Kdo vyhraje v SONO????
Hanka.64 % (35 Hlasy)64 %35 Hlasy
Magda.36 % (20 Hlasy)36 %20 Hlasy

Výtězí Hanka se 35hlasy!!!!!!

Gratuluji, diplom ti udělám co nevidět!!!!!!!!!